سایت همسریابی دوهمدم

هر انسانی به دنبال این است که از زیباترین امکانات زندگی دنیوی بهره‌مند بوده و خود را بواسطه آن زینت دهد؛ انتخاب نمودن همسری زیبا نیز از همین قِسم است و هر فردی در ذهن خود آرزو می‌دارد که ای‌کاش شرایط به گونه‌ای پیش می‌رفت که همسر من می‌توانست جزء بهترین‌ها و زیباترین‌ها باشد که البته این مطلب به خودی خود، مذموم نیست؛ منتها نباید فراموش کرد که زیبایی، امری نسبی بوده و زیبای مطلق را شاید نتوان پیدا کرد؛ لذا معقول آن است که افراد، توقع‌شان را با حقایق موجود خود و جامعه تطبیق دهند تا بتوانند تصمیم صحیحی را اتخاذ کنند.

باشد!
امیرالمومنین علی(علیه‌السلام) می‌فرمایند: «فِی الْقُنُوطِ التَّفْرِيطُ[1] نااميدى، باعث كوتاهى در عمل می‌شود».

به شما اطمینان می‌دهم، هرگونه که باشید، بازهم می‌توانید گزینه‌ای مناسب با خود را پیدا کرده و با آن عشق و محبت را تجربه نمائید؛ منتها اگر بخواهید ایده‌آل‌گرا بوده و دنبال گزینه‌های خیلی خاص باشید و به کمتر از آن راضی نشوید، آن موقع طبیعی است که احتمال موفقیت‌تان کاهش پیدا خواهد کرد؛ پس کلید درمان مشکل شما این است که حقایق را درست دیده و مناسب با آن اقدام نمائید که یقینا در این صورت خیر دنیا و آخرت نصیبتان خواهد شد.

امیدوارم موفق باشید.
——————————————————–
پی‌نوشت:
[1]. تميمى آمدى، عبد الواحد بن محمد، تصنيف غرر الحكم و درر الكلم، ص 447، قم، دفتر تبليغات‏، 1366 ش‏
[2]. ابن شعبه حرانى، تحف العقول، ص: 83 همسریابی سایت همسریابی صیغه موقت ازدواج موقت دوست یابی انلاین رایگان کانال تلگرام همسریابی کانال همسریابی موقت سوالی پیرامون این مطلب در انجمن رهروان ولایت درج شده است که توجه به آن خالی از لطف نخواهد بود؛ لذا توجه شما را به آن پرسش و پاسخ جلب می کنیم:
«من پسري ٣٥ ساله هستم و از ازدواج ترس دارم؛ سابقا افسردگی گرفته بودم که با جدایی از خانواده پيرم خوب شدم. تنها معيار من برای ازدواج دلنشينی طرف مقابل است. خود من متاسفانه چهره و اندام خوبی ندارم؛ ولی يک مورد خوب و زیبا می‌خواهم که می‌دانم شدنی نیست…»

پـاسـخ:
عرض سلام و احترام. دوست گرامی؛ یکی از نکات مهم در فرمایش شما، وجود ترسی است که در وجود شما است که می‌بایست هرچه سریعتر ریشه‌یابی شود تا مشخص شود آیا این مشکل به خاطر نوع نگاه شما به ظاهرتان است یا عواملی دیگر سبب این ترس شده است؛ به هر حال ریشه‌یابی و برطرف کردن این ترس ضروری به نظر می‌رسد؛ چرا که این ترس خواسته یا ناخواسته در تصمیمات شما اثر خواهد سایت همسریابی زاهدان  گذاشت و شما را ممکن است از اهدافتان دور و آسایش را از شما سلب نماید چنانکه امیرالمومنین علی(علیه‌السلام) در این رابطه می‌فرماید: «آن کس که گرفتار ترس و وحشت است، در زندگی آسایش خاطر ندارد.»[1] لذا پیشنهاد می‌شود در این رابطه از طریق ارسال پیام در انجمن و یا مراجعه سایت همسریابی اروميه حضوری به یک مشاور آگاه و مؤمن، مسئله را پیگیری کنید.
در مورد این فراز نیز که بیان کردید: «متاسفانه چهره و اندام خوبی ندارم؛ ولی يک مورد خوب و زیبا می‌خواهم که می‌دانم شدنی نیست»؛ باید عرض شود متأسفانه هم نوعی یأس دیده می‌شود و هم نوعی ایده‌آل‌گرائی که شاید یکی از عوامل بالا رفتن سن شما و نرسیدن به خواسته‌هایی که مدّ نظر داشته‌اید همین یأس و در نتیجه عدم پیگیری‌های صحیح بوده همسریابی دوهمدم ادرس جدید سایت همسریابی دوهمدم همسریابی بهترین همسر
ورود به سایت همسریابی بهترین همسر ادرس جدید سایت همسریابی بهترین همسر پیرامون همین مبحث چندی پیش سوالی در انجمن رهروان ولایت به دستمان رسید که توجه شما را به آن پرسش و پاسخ جلب می‌کنیم: «سلام؛ دختری هستم از خانواده‌ای بافرهنگ و اجتماعی که در مقطع فوق لیسانس دانشجو می‌باشم؛ خواستگاری دارم دیپلمه با شغل آزاد و روابط اجتماعی خوب؛ اما خانواده‌اش از نظر مذهب، فرهنگ و روابط اجتماعی، معمولی هستند؛ حال مانده‌ام در مقابل پیشنهاد ازدواج‌شان، چه پاسخی بدهم؛ زیرا من همیشه دوست داشتم همسر آینده‌ام تحصیلات لیسانس به بالا را داشته و حداقل کارمند باشد؛ می‌ترسم و نمی‌دانم که آیا بعدا فرصت ازدواج بهتری برای من پیش خواهد آمد یا نه! لطفا راهنمایی بفرمایید.»

پـاسـخ:
عرض سلام و احترام. خواهر گرامی؛ فرمودید همیشه همسری، با مدرک تحصیلی بالا را برای خود درنظر می‌گرفتید؛ ما نیز خوب بودن مدرک تحصیلی و همسان بودن تحصیلات زوجین را انکار نمی‌کنیم؛ منتها سوال اینجا است که دقیقا هدف شما از مدرک تحصیلی‌ای که برای همسرتان درنظر گرفته‌اید چیست و با آن می‌خواهید به چه چیزی دست یابید؟ آیا لزوما برگه‌ای به نام مدرک برای شما مهم است یا فرهنگ و روابط اجتماعی خوب شخص مقابل، برای‌تان ملاک می‌باشد؟! اگر ملاک برای شما روابط اجتماعی است، ظاهرا نباید مشکلی وجود داشته باشد؛ زیرا خودتان بیان فرمودید این فرد از روابط اجتماعی خوبی برخوردار است! بنده به شخصه افراد متعددی را می‌شناسم که مدارک بالای تحصیلی را دارند؛ اما به معنای حقیقی، فاقد اخلاق و روابط اجتماعی می‌باشند؛ آیا شما چنین افرادی را می‌پسندید؟! پس درکنار این که اقرار داریم اولویت با نزدیک بودن سطح تحصیلات طرفین به یکدیگر است؛ تاکید می‌کنیم که مهمتر از مدرک، سطح شعور، فهم و تعامل طرفین با هم می‌باشد؛ منتها از شما درخواست داریم دقیق به این مسئله توجه فرموده و قبل از هر اقدامی، این قضیه را برای خود حلّ کنید که آیا می‌توانید این اختلاف سطح تحصیلات را بپذیرید یا خیر؟
اگر به هر دلیل به این نتیجه رسیدید که نمی‌توانید از این معیار دست بکشید و در آینده، مدام بر این ازدواج و تفاوت تحصیلی

ان‌شاءالله خوشبخت خواهید شد.

———————————————————————-
پی‌نوشت:
[1]. مثل اینکه سنّ خانم خیلی زیاد باشد یا در جایی سکونت داشته باشند که احتمال آمدن خواستگار با شرایط مناسب بعید به نظر برسد یا…

منابع پیشنهادی برای مطالعه بيشتر:
1. مهری نژاد، سيدابوالقاسم، مبانی ازدواج و تشکيل خانواده، تهران، آوای نور، چاپ دوم، 1391 ش
2. بستان(نجفی)، حسين، و همکاران، اسلام و جامعه شناسی خانواده، قم، پژوهشکده حوزه و دانشگاه، چاپ چهارم، 1388 شمظاهری، علی اکبر، جوانان و انتخاب همسر، قم، پارسايان، چاپ بيست و هفتم، 1386 ش همسریابی توران همسریابی توران 81 سایت همسرگزینی رایگان توران ادرس جدید همسریابی توران افسوس خواهید خورد و اسباب ناراحتی خود و همسرتان را فراهم خواهید آورد، چنین ازدواجی را نمی‌توان توصیه کرد؛ منتها بازهم درخواست داریم با نگاهی جامع به این مسئله نگاه نمایید و این آیه شریفه را نیز مدّنظر داشته باشید که خداوند متعال می‌فرماید: «عَسى‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَ عَسى‏ أَنْ تُحِبُّوا شَيْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لاتَعْلَمُونَ[بقره/ 216] چه بسا چيزى را دوست نداشته باشيد و حال آن كه خيرِ شما در آن است و يا چيزى را دوست داشته باشيد، حال آنكه شرِّ شما در آن است و خدا می‌داند و شما نمی‌دانيد.»

در مورد کار نیز عرض می‌شود چه بسیار افرادی پیدا می‌شوند که کارمند هستند؛ اما از کارمند بودن خود بیزار بوده و آرزو می‌کنند که ای‌کاش شغل‌شان آزاد و دارای درآمدی مستقل می‌بودند! در این رابطه به نظر می‌رسد به جای اسم و رسم محل کار، باید به دنبال این باشید که ببینید در درجه‌ی اول آیا ایشان مرد کار هستند و اهل تلاش می‌باشند و در درجه‌ی دوم باید ببینید با کاری که انجام می‌دهند و حقوقی که می‌گیرند آیا امکان اداره‌ی یک خانواده برای‍‌شان فراهم خواهد بود یا خیر؟!

همچنین درباره اینکه فرمودید: «می‌ترسم و نمی‌دانم که آیا بعدا فرصت ازدواج بهتری برای من پیش خواهد آمد یا نه!»؛ باید عرض شود که این ترس، نه فقط برای شما، بلکه برای همه و حتی خواستگار شما نیز می‌تواند پیش آید؛ ولی نکته مهم این است که توجه به این ترس و تردیدها صحیح نمی‌باشد! مهم این است که در مورد گزینه‌های موجود، درست تحقیق و در نهایت با مشورت و تفکر، تصمیم‌گیری نمائید؛ بله امکان دارد ایشان را ردّ کنید و چندی بعد پسری فوق العاده خوب، به خواستگاری آمده و تقاضای ازدواج با شما را مطرح نماید؛ منتها امکان این هم است که ایشان را ردّ کرده و دیگر هیچ خواستگاری برای‌تان نیاید؛ پس پیشنهاد می‌دهم، صرفاً بر اساس تصوّرات ذهنی، تصمیم‌گیری نفرمائید و در مورد اخلاق، تدیّن، فرهنگ، اهل کار بودن و از این قبیل مسائل کلیدی، تحقیق کنید و اگر ایشان شرایط را به شکل قابل قبولی دارا بودند، به خودتان شک راه ندهید، به خداوند توکل نمائید و به ایشان جواب مثبت بدهید. ورود به سایت همسریابی شیدایی سایت همسریابی شیدایی همسریابی شیدایی همسرگزینی و ازدواج شیدایی سایت همسریابی رایگان طوبی همسان گزینی طوبی چیزی که در باب ازدواج معمولا مورد سفارش قرار می‌گیرد این است که زوجین از شرایط نزدیک به هم در مسائل اقتصادی، فرهنگی، تحصیلی و… برخوردار باشند؛ در غیر این صورت و خصوصا اگر نقص از جانب مرد باشد، این وصلت در شرایط طبیعی، مورد سفارش نخواهد بود؛ اما اگر شرایط به گونه‌ای خاص باشد[1] در این صورت می‌بایست تا حدّ ممکن از خواسته‌ها فاصله گرفت و تا آنجا که ممکن است خود را با شرایط موجود هماهنگ کرد؛ البته ناگفته نماند که در این بین گاهی اوقات دیده می‌شود برخی از افراد، مواردی را چنان برای خود مهمّ در نظر می‌گیرند که حقیقتا در مقابل محاسن دیگر فرد مقابل، چندان محسوس نبوده و توجّه بیش از اندازه به آن موارد، ممکن است اسباب دور شدن از خوشبختی را فراهم آورد! لذا همیشه توصیه می‌شود که افراد در انتخاب شریک زندگی به تمام زوایای فرد مقابل دقت داشته باشند تا با تصمیمی ناصحیح مواجه نشوند. ادرس جدید طوبی
ورود به سایت طوبی ورود به سایت پـیـونـد

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *